فيلترينگ سولوژن

فيلترينگ سولوژن

سولوژن به شدت فيلتر شده است. براي‌ عجيب است که با کدام عقل و منطقي سايت مرا اين‌گونه سانسور کرده‌اند: نه آن‌چنان از سياست مي‌نويسم (و حتي اگر هم بنويسم، بيش‌تر از خودِ سياست مي‌نويسم و نه از احزاب و گروه‌هاي سياسي) و نه از مسايل جنسي و ديگر قضايا. بخش‌هاي ديگر سايت‌ام هم که کاملا علمي است و به گمان‌ام Thesilog يکي از معدود وبلاگ‌هاي علمي‌اي است که ايرانيان مي‌نويسند. به قولي لابد از مقام شامخ پاپ سولوژنوس اول ترسيده‌اند که اين‌گونه مرا فيلتر کرده‌اند. خلاصه اين‌که تاکنون به نتيجه‌ي خيلي خاص‌اي نرسيده‌ام. پرس و جوها و پي‌گيري‌هاي‌ام هم جواب نداده است. ISPها يا جواب نمي‌دهند يا جوابِ دقيق‌اي نمي‌دهند. فقط مي‌دانم که شبکه‌اي به نام سروش در اين فيلترينگ دست داشته است. اين سروش کجاست؟! چيست؟! ربطي به صدا و سيما دارد؟ هيچ‌کس‌اي به‌ام جواب نداده است.
نتيجه‌ي همه‌ي اين‌ها، نوع‌اي احساس خفقان است. احتمالا کلي از خواننده‌هاي‌ام را از دست مي‌دهم که خوب نيست. مي‌دانم که خيلي‌ها زحمت استفاده از فيلترشکن را به خود نخواهند داد. خودم هم به راحتي نمي‌توانم وبلاگ‌ام را ببينم. پست جديد کردن هم با پراکسي‌هاي CGI و PHPاي که تا به حال تست کرده‌ام ممکن نبوده است. خلاصه وضعيت خوبي نيست. نمي‌گويم مرده‌شوي چه کارشان بکند …
هممم … راستي فعلا من يک جاي ديگر فعلا مهمان شده‌ام!

11 thoughts on “فيلترينگ سولوژن

 1. و مثلشان مثل سگ است که اگر بزنيش پارس مي‌کند همچنانکه اگر به حال خويش بگذاريش نيز کاري جز پارس کردن ندارد.(قرآن،سوره اش يادم نيست).
  وقتت را با دليل خواستن از اين اين انسان‌هاي سخيف به هدر نده. تنها خنده اي رندانه به زندگي حقيرشان بکن و برو

 2. ای بابا! اينجا رو ديگه چرا؟ عجب بساطیه! فکر کنم چون درباره فيلترينگ زياد نوشتی يه مدت… به هر حال متاسفم. بذار به دوستهام بگم، ببينم چه کار می شه کرد.

 3. جان برادر فراموش نکن که اعتیاد به وب‌لاگ‌‌خوانی سرسری نیست که از سر به در شود و ملت به آب و آتش می‌زنند تا سروقت‌ات بیایند.

 4. اينترنت همراه فيلتر کرده بود و سازه هنوز فيلتر نکرده . زنگ بزن و پيگيري کن مثل وبلاگ فارستک درست ميشه . يعني اميدوارم درست بشه

 5. غم انگیز است. نفرت انگیز است. خشم برانگیز است.
  شاید بهتر باشد به جای اینکه این همه جایگاههای مختلف شبکه جهانی را ببندند، شبکه ای از مجازها راه بیندازند و مردم فقط به آن دسترسی داشته باشند. اینجا مغازه هایی هستند که گوشت حلال می فروشند. شاید چیزی شبیه شبکهء حلال. خواندن سولوژن هم کم کم گناه است. گناه نکنیم تا به جهنم نرویم!

  پ.ن: کشورهای دنیا بال پرواز می سازند ما زنجیر محکم!

Comments are closed.

Comments are closed.