اخلاق کربنی

اخلاق کربنی

آیا تا به حال شده است با خودتان فکر کنید که آنزیم‌ها پروتئین هستند و گلوکز یک هیدروکربن است و الکل هم الکل است و همه‌ی این‌ها یک جورهایی ماده‌ی آلی محسوب می‌شوند؟ درود بر اخلاق آلی! درود بر اخلاق کربنی!
(باید بگیرم بخوابم. قبل‌اش باید غذا بخورم. بعدش باید مسواک کنم. قبلِ قبل‌اش هم باید بروم خانه. قبل‌ترش هم باید بروم شیر بگیرم (شیر هم پروتئین دارد، هم قند دارد و خب،‌ فقط الکل ندارد. عوض‌اش ویتامین دارد!). هنوز کلی کار دارم که نمی‌دانم از کجای‌اش شروع کنم.)

5 thoughts on “اخلاق کربنی

 1. چرا این روزها اصلا” حس سولوژن قدیم رو به آدم نمی‌دی؟ نمی‌دونم شایدم من یه چیزی‌ام شده. 🙂

 2. پاپ سولوژنوس،
  اخلاق کربني شما مرا شيفته خود کرد. دست ما را بگيريد بيايم خدمت‌تان دست‌تان را ببوسيم آنجا(;

 3. الکل هم من فتوا ميدم که از رديف کربوهيدراتهاس!!!نبود هم مهم نيست چون من مهمتر هستم!

 4. Solo sarma khordi kamelan maloome! yek chize garm dorst kon bokhor (masalan shire garm ba asal bashe behtare) badesham bekhab. az khordane morakkabat ham ghafel masho! vaghti pashi midooni bayad chi kar koni!

 5. به هاله:‌ ای بابا! چطور شده مگه؟! گرچه قبول دارم که فرق کرده اما ضدخاطرات هم به هر حال عوض می‌شود به تدریج و هم این‌که سولوژن‌اش عوض می‌شود و هم این‌که امکانات‌اش عوض می‌شود. منِ وسط آزمایش‌گاه به هر حال فرق دارد با منِ در خانه!
  به رامین:‌ بینیم بابا!
  به بطری:‌ اممم … هیدروژن که دارد، کربن هم که دارد – اما مگر هر چیزی که هیدرژن و کربن داشت می‌شود هیدروکربن؟ اصلا مگر همه‌ی مواد آلی از این دو تا ندارند؟
  به هرمایون: نه!!! اصلا هم معلوم نیست! (: مرکبات … همم … هاها! باشه! من این روزها آب ‍پرتقال می‌گیریم می‌خورم به خیال ویتامین سی. جالب این‌که امروز یک آب پرتقال‌ای گرفتم که آخرش نوشته بود هیچ ویتامین سی‌ای ندارد!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *