آلمان-آرژانتین

آلمان-آرژانتین

آلمان این‌گونه برد: تا نزدیکی‌های محوطه‌ی جریمه می‌آمد، بسیار کم موقعیت خطرناک بر دروازه‌ی آرژانتین ایجاد کرد، با توپ‌های ساده که راه از پیش نبرد، دروازه‌بان آرژانتین را از بازی بیرون کرد و در آخر در ضربات پنالتی با روحیه‌ی بالا بازی را برد. آلمان از جام ملت‌های اروپای ۱۹۷۶ تاکنون در ضربات پنالتی نباخته است.

آرژانتین این‌گونه باخت: پس از گل اول بازی عقب کشید، یک پنالتی‌شان را نگرفتند، دروازه‌بان‌شان که بیرون رفت دفاع‌شان ضعیف شد (و دروازه‌بان جدید مطمئن نبود) و همین!

آرژانین تیم محبوب من نیست (تیم محبوب خان داداش است!) اما نمی‌توانم انکار کنم که تیم قوی‌ای است و فوتبال را زیباتر از آلمان،‌ ایتالیا و فرانسه بازی می‌کند (حتی اگر بازی‌ی جوان‌مردانه‌ای انجام ندهند). فوتبال آلمانی را نمی‌پسندم. زیبا نیست. مرا یاد کارخانه‌های تولید خودرو می‌اندازد.

10 thoughts on “آلمان-آرژانتین

 1. نگفتین که در چه جوی بازی کرد، همه طرفداران آلمان بودند… خداییش بازی ایتالیا و اوکراین رو دیدین… واقعاً حق شون نبود 🙁

 2. آلمان برد و من خوشحال شدم! ((:

  مطمئن هستم که آرژانتين تيم بهتري بود و شايد بهترين تيم جام اما برد آلمان‌ها را دوست دارم. حتي اينکه ميزبان هستند و به 4 تيم بالا نرسند به نظرم بي انصافي بود. برد آلمان را دوست دارم همانطور که بردن پرتغال را هم حتي اگر بهترين تيم نباشند. اصلا آيا بايد تيم‌هاي بهتر هميشه ببرند؟ مثلا آيا ايران بهترين تيم است که علاقه داريم از مکزيک مي‌برد؟

  به اميد آلمان و برزيل ( يا پرتغال) در فينال!

 3. می‏توان گفت آرژانتين حيف‏اش شد، ولی انصافاً با آن مربی ابله حق‏شان بود ببازند. باخت‏شان وقتی بود که خوليو کروز را آورد تو. وقتی بازيکن‏ای مثل مسی داشته باشی و بازی‏اش ندهی و بعد بخواهی نزدیک چهل دقيقه در زمين حريف بازی را با همان يک گل حفظ کنی احتمالاً فقط يک مربی در جام جهانی حاضر اشتباهات بيش‏تری از تو انجام داده!
  راستی جالب است که آرژانتين تيم مورد علاقه خواهر جان من هم بود.
  اين‏ها را ول کن…. تيم خودمان را بچسب (حالا اميدوارم فردا اين فرانسه اذيت نکند)
  در ضمن فينال برزيل- ايتاليا!

 4. باز برزيل اول و آلمان دوم مي شود. اصلاً علاقه اي به برد آلمان نداشتم ولي همه اش فکر مي کردم که تا فينال مي رسد. آرژانتين بعد از زدن گل، بي مورد از آلمان ترسيد و نبايد حمله تيم را خراب مي کرد. اصلاً بعيد نبود که آلمان گل بزند.

 5. ماشینی شدن هر چیز، از تولید خودرو گرفته تا دستگاه های استنتاجی ریاضی ، نقطه نهایی مهارت ذهن انسانی است! غلبه مهارت ذهن بر مهارت های فیزیکی ،البته من فوتبال علمی را به فوتبال غریزی ترجیح می دهم.

 6. به بهار: نگو که دل‌ام خونه! جو خفقان و وحشت و ترور بود!
  به رامین: وضعیت ایران فرق می‌کند. تیم ملی‌ی خودمان است. اما برای بقیه‌ی تیم‌ها که رابطه‌ی خویشاوندی با آن نداریم، خب، به‌تر است تیم به‌تر ببرد! (مگر این‌که هیجان بازی بالا برود. ولی خب، برد آلمان هیجان‌ها را بالا نمی‌برد). این‌که میزبان بودند و گناه داشتند و غیره شاید درست باشد تا حدی.
  به لرد: بله! به تیم خودمان بپردازیم! (; اما این تیم‌مان امسال مالی نیست. بگذریم که تیم‌های دیگر هم مالی نیستند. اصلا من از این جام جهانی خوش‌ام نیامد!
  به یار آشنا: ای بابا!
  به دانش‌آموز: این‌که بازیکن برزیلی به زیبایی دریبل می‌زند نشان از اوج فعالیت اعصاب حرکتی‌ی او است. اگر غریزه یعنی این، باشد، این غریزی است و ذهنیت زیبا نیز بخشی از غریزه است. من فوتبال آلمان را علمی‌تر یا فکرشده‌تر از فوتبال برزیل، ایتالیا، پرتغال و یا آرژانتین نمی‌بینم. شاید مشکل در این باشد که ماشینی‌شدن را به چه معنایی تفسیر کنیم. تفسیری که مراد من بود، نشانه‌ی خشک بودن و عاری از خلاقیت بودن است (و نه اوج فعالیت دانش بشری).

 7. امروز همه بگين پورتوگال!‌(: من طرفدار هميشگي پرتغال نارنجي هستم!(:

  سخته آدم توي 8 تا تيم مرحله به 4 تا شون علاقه مندي داشته باشه‌ها….
  من اول پرتغال – آلمان – ايتاليا و نهايتا انگليس خوش‌ام مي‌آد…((:

  به لرد و سولو: اميدوارم تيم‌تون فرانسه‌ي مفت‌خور را ببرد بعد بيايد بالا از پرتغال ببازد! نبرد بين پرتغال و موز!

 8. چه خبر است این‌جا! می‌بینی سولوژن عزیز! مثل این‌که آدم‌ها فقط وقت جواب‌دادن ای‌میل‌های من را ندارند!!!‌ :))

 9. فکر میکنم دیگه بهتر باشه دست از این داوریهای کلیشه ای درباره تیم ملی آلمان دست بردارید. واقع بین تر تحلیل کنید!

 10. به لنیوم: آره دیگر! این‌طوری‌هاست! (;
  به امیر: چون شما طرف‌دار آلمان هستید من از داوری‌های کلیشه‌ای در مورد آلمان دست بردارم؟ چشم! آلمان تیم‌ای است که فوتبال را زیبا بازی می‌کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *