سر و کله با ووپی و غیره

سر و کله با ووپی و غیره

هم‌چنان دارم با این بابا سر و کله می‌زنم. وضعیت هنوز به پایداری نرسیده است و تغییرات محتمل. متاسفانه این وسط ممکن است یک چیزهایی از دست برود از جمله کامنت‌های لنیوم عزیز، لرد بزرگ‌وار و رامین عزیز و دوست دیگری که نام‌اش را به خاطر نمی‌آورم (دلیل‌اش نصب دوباره‌ی Word Press -که از این پس به اختصار WP یا ووپی صدای‌اش می‌کنیم- بود). تمپلیت فعلی‌ام به نظرم خوب است ولی هنوز خیلی درست و حسابی فارسی نیست. مشکل‌ای که دارم و نتوانسته‌ام حل‌اش کنم درست‌نوشتن نوشته‌های انگلیسی است. نوشته‌های انگلیسی با وجود استفاده از dir=’ltr’ در دستور شروع پاراگراف هم‌چنان راست به چپ نوشته می‌شوند. کس‌ای ایده‌ای دارد چه می‌شود کرد؟
هنوز نمی‌دانم ووپی به‌تر است یا مووبل‌تایپ (باید می‌نوشتم ام.او.وی.ای. … تا این هم به هم بریزد مثل قبلی؟!). مخصوصا که ورژن قبلی‌ی ام.تی.‌ام ۲.۶ بود و به هر حال تفاوت‌ای است با ام.تی.‌ی ۳.۱. اما تا به حال از ووپی راضی بوده‌ام.
راستی ویژگی‌ی جالب این انتقال این بود که بعد از دو سال حدود ۸۰۰ پست وبلاگ پیشین‌ام را که در انتقال به مووبل‌تایپ نمایش داده نمی‌شدند به وضعیت قابل نمایش تبدیل کردم. حال می‌توان دید که من در این چند سال یک حرف را چند بار زده‌ام (فکر کنم بین دو تا پانزده بار!). هممم …

(کس‌ای ایده‌ای دارد چرا نوشته‌ی بالا این همه به هم ریخت؟! گویا انگلیسی در میان فارسی هم مشکل ایجاد می‌کند.)

7 thoughts on “سر و کله با ووپی و غیره

  1. سلام. مبارکه. سایت داره قشنگ می شه. در مورد چپ به راست همون dir=rtl مشکل رو حل می کنه. توی تمپلیت منطقا باید اضافه کنی به p یا توی css به یک بخش بزرگ. در مورد بهتر بودن ووپی یا ام.تی هم که شکی نیست ووپی بسیار بهتر است. اصولا به عنوان یک قاعده هر چیز که بازمتن باشد و جامعه قوی ای پشت آن باشد و بتوان برای آن پلاگین نوشت می رود در لیست چیزهای خوب.

  2. اگر dir=ltr درست کار نمي‌کنه به احتمال زياد مشکل از اين است که تمپليت‌ات Valid نيست. يعني ايرادهاي HTML‌نويسي و CSS دارد. با استفاده از Delvelopper Extension for FireFox چک کن Validate (کن).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *