عکاس‌ها خساست نکنید!

عکاس‌ها خساست نکنید!

رزولوشن عکس‌های‌تان را ببرید بالا، بالاتر!
در ضمن، عکس‌ها را موقع ارسال کوچک نکنید.
از من گفتن بود؛ نکنید پنج سال بعد پشیمان خواهید شد.

11 thoughts on “عکاس‌ها خساست نکنید!

 1. نمیدونم چرا وقت خوندن این نوشته، یاد«هر جا تصویری است اخلاق نیست» آقای پویان افتادم!!

 2. بله عکاس در گرفتن عکس نبايد رزولوشن را پايين بياره. اصلا کار درستي نيست. اما وب‌لاگ نويس‌ها هم نبايد عکس با رزولوشن بالا بگذارند روي اينترنت چون سرعت دريافت کم مي‌شه. البته اگر بايد آنطوري کوچک‌اش کنند که قابل ديدن باشد و اگر اينطور باشد 5 سال ديگه هم قابل ديدن هست.

 3. من دوست شما مهدی عرب شاهی رو نمی شناسم و تا به حال اسمش رو هم نشنیده بودم، اما این ها چیزهایی هستند که اصلا مهم نیستند، من یک بلاگر هستم و جمله ی شما که در خطاب به بلاگرها نوشته بودید که توی بلاگشون در این باره بنویسند، من این کار رو خواهم کرد.
  به امید آزادی تمامی مبارزین راه آزادی اندیشه و دموکراسی.

 4. به آرام: من هم نمی‌دونم!

  به رامین: البته بحث درباره‌ی وبلاگ‌نویسی و پست‌های وبلاگی نبود. مثلا در مورد عکس‌ای بود که منِ نوعی برای‌ات ای‌میل می‌کنم و تو می‌گذاری در آلبوم‌ات و پنج سال بعد فحش‌ام می‌دهی که چرا این‌قدر کیفیت‌اش را آورده بودیم پایین!
  اما به نظرم در مورد وبلاگ‌نویسی هم نباید عکس را بیش از حد کوچک کرد. من الان عکس‌ها را در حدود ۴۰ تا ۷۰ کیلوبایت می‌کنم. اما به نظرم اگر بشود بزرگ‌تر از این هم کار کرد، چه به‌تر!
  در مورد سرعت اینترنت هم یک خاطره‌ی ورزشی(!) بگویم و نتیجه‌گیری‌اش با خودت: با یکی از دوستان مشترک‌مان صحبت می‌کردم. بحث به چیزهای مختلفی کشید از جمله این‌که بیا یک فیلم رد و بدل کنیم (البته لابد فیلم برادران لومیر بوده که کپی‌رایت را نقض نکرده باشیم!). پرسید سرعت اینترنت‌ام خوب است یا نه. گفتم بدک نیست و مثلا ۵ مگابیت در ثانیه است. آهی از درد کشید! گفتم چی شده؟ زیاده؟ گفت خیلی کمه!‌ سرعت‌اش را پرسیدم، ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بود!
  آقا!‌ دنیا پیش‌رفت می‌کند!

  به ندا: به هر حال سرویس‌های مجانی خیلی به فکر آینده‌ی آلبوم عکس‌های من و شما و نوستالژی‌ی حاصل نیستند!

  به sun: نوستالژی‌ی حاصل از دیدن دوستان‌تان که دیگر نمی‌بینید بعد از پنج سال و این‌که کیفیت پایین تصویر رنده‌ای زده است به چهره‌شان.

 5. khob gahi baiad in axha rande shavand hala ba keifiate paien ya har chiz ke adam yadesh beravad ba che kasani miparide

  un dusta ro ham az zire snag paida mikonam
  😀

 6. هم اکنون سرعتمان دقیقاً 21.6 کیلوبایت پر! ثانیه است. هیچ درکی هم نسبت به 5 مگابایت پر ثانیه نداریم!
  اصلاً مگر می شود؟!؟!

 7. و البته هنوز در جاهايي از دنيا اينترنت وجود ندارد….

  سرعت اينترنت در جاهاي مختلف باهم فرق مي‌کند و همه به آن سرعتي که تو گفتي دسترسي ندارد. به نظرم بايد جفت اندازه‌ها در دسترس باشد ولي به طور معمول آني فرستاده شود که کوچک است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *