10 thoughts on “On Bugs and Keyboards

 1. البته این اعداد تنها به دلیل آموزشی در این‌جا قرار گرفته‌اند و هر گونه شباهت‌ای با وضعیت فعلی‌ی کی‌بورد من تکذیب می‌شود.

 2. خصوصا الان که کی‌بوردها عمدتا به رنگ سیاه تولید می‌شوند، دیگر کسی به آلودگی آنها توجهی نمی کند.
  اما کی‌بورد من سفید رنگ هست و هرگاه که به زرد مایل به قهوه‌ای رسید می‌شورمش!!!

 3. من ماهي يه بار نوت بوكم رو مي شستم 🙂 پارسال يه بار موقع شستن LCDيش خراب شد. نتيجش اين شد كه اين يكي اگه آشغال هم از سر و كولش بالا بره ديگه از شستن خبري نيست. 🙂

 4. به sun: معنای‌اش این است که شما بعد از این‌که از زیر سنگ چیزهایی در آوردید نباید به کی‌بوردتان دست بزنید؛ قبل‌اش دست‌تان را بشویید.

  به محمد: هاها … مال من نقره‌ای (فلزی) است و خیلی هم کثیف نیست در مقایسه با خیلی‌ها و این عدد تولید شد. دلیل‌اش شاید این است که من هر هفته کی‌بورد را نمی‌شوییم و وقتی هم تمیزش می‌کنم با مواد ضدعفونی‌کننده این‌کار را نمی‌کنم.

  به بوگی: هاها! چه کار کردی که این‌طوری شد؟ باید مواظب باشم.

 5. من براي شستن 🙂 از اسپري استفاده مي كردم يه بار اسپري از درز LCD نفوز كر توش و اونو خراب كرد. البته مي شد ازش استفادده كرد ولي تصوير بدجور سايه مينداخت 🙂

 6. ahahah… che pesare kasifi… mano bebin: 😛
  There are about 1,842,540 germs on your keyboard right now!
  That’s equivalent to the number of germs on 369 toilet seats.

 7. به نیما: هاها … دقیقا نکته‌اش این است که میکروب‌ها سریع رشد می‌کنند. و البته نکته‌ی دیگرش هم این‌که احتمالا این اعداد چرت هستند (نه این‌که تخمین زیادی باشد، بلکه به این دلیل که اثر عوامل به نظر منطقی نمی‌آید. تمیز کردن هر هفته‌ی کی‌بورد تنها حدود چهارصد هزار میکروب را کم کرد که زیاد نیست).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *