I am Legend

I am Legend

I am Legend

چند شب پیش هم‌راه با لنا، آرش، فریبا، سیامک، سامان و یاسین فیلم I am Legend را در سینما دیدم.
این فیلم که به کارگردانی‌ی فرانسیس لارنس (Francis Lawrence) ساخته شده است، فیلم‌ای اکشن/علمی-تخیلی با تم‌ای آخر زمان‌ای است.
به نظرم فیلمْ سرگرم‌کننده، هیجان‌انگیز و قابل تعمق است. اگر به فیلم‌های علمی-تخیلی/اکشن حساسیت‌ای ندارید، دیدن‌اش را به‌تان توصیه می‌کنم.[توجه: خطر لو-رفتن نیم ساعت ابتدایی داستان]

ماجرا از آن‌جا شروع می‌شود که دانش‌مندی اعلام می‌کند که با تغییر ویروس‌ای توانسته است سرطان را به طور “صد در صد” درمان کند. در همین‌جا باید فهمید که یا کارگردان فیلم معنای درصد را صحیح نمی‌فهمد یا این‌که درمان مشکل‌ای دارد و دانش‌مند فیلم گند زده است. خوش‌بختانه کارگردان معنای درصد را می‌فهمد: درمان به ظاهر قطعی به نتایج پیش‌بینی‌نشده‌ای منجر شد و درصد زیادی از افراد روی زمین از بین رفتند و افراد باقی‌مانده نیز تبدیل به موجودات‌ای وحشی و خطرناک شدند.

ماجرای فیلم در نیویورک می‌گذرد. بازی‌گر اصلی‌ی فیلم رابرت نویل (ویل اسمیت)، بازی‌گر فیلم‌هایی چون روز استقلال (Independence Day)، مردان سیاه‌پوش (Men in Black)، “من، روبات” (I, Robot)، و در تعقیب خوش‌بختی (Pursuit of Happyness)، دانش‌مندی است که بر حسب اتفاق به بیماری مصون است و در نیویورک خالی از سکنه هم‌راه با سگ‌اش، سام، می‌زید. او سه سال است که دنبال انسان دیگری که از این بلا جان به در برده می‌گردد ولی نتوانسته است کس‌ای را بیابد.
فیلم به زندگی‌ی رابرت، تلاش او برای بقا و هم‌چنین امیدش به یافتن راه‌ای برای مقابله با بیماری می‌پردازد.
با این‌که شاید موضوع فیلم تازگی نداشته باشد (این فیلم اقتباس‌ای از کتاب‌ای به همین نام است؛ و از آن کتاب دو اقتباس سینمایی پیشین نیز صورت گرفته است)، اما به نظرم فیلم خوش‌ساخت و تفکربرانگیزی است.
بازی‌ی ویل اسمیت تقریبا مثل همیشه عالی و دوست‌داشتنی است.

بارزترین ویژگی‌ی فیلم -که همه‌ی پنج شش نفری که با آن‌ها به تماشای‌اش رفته بودیم به آن اذعان داشتند- تعلیق‌های ترسناک‌اش بود. می‌توانید از فیلم به عنوان وسیله‌ای برای افزایش آدرنالین خون‌تان استفاده کنید. با این وجود، این فیلم یک‌بند درگیر صحنه‌های اکشن نمی‌شود (برخلاف فیلم‌ای چون Silent Hill) و بخش زیادی از فیلم به نمایش زندگی‌ی روزمره‌ی رابرت و تنهایی‌ی او می‌گذرد.

در کل اگر از دیدن فیلم‌های اکشن و علمی-تخیلی خوش‌تان می‌آید، دیدن فیلم را به‌تان توصیه می‌کنم.

13 thoughts on “I am Legend

 1. سلام

  ببخشید ولی از نظر من و دوستم که فیلم را دیدیم بینهایت بی محتوا و کلیشه ای بود همچنین هیچ هیجانی نداشت. و در آخر کلی حسرت خوردیم که چرا پول بی زبان را خرج بلیط چنین فیلمی کرده ایم. فکر کنم اگر هات داگ داخل سینما را نخورده بودیم ادعای خسارت می کردیم.

 2. به NemoGoody:‌ سلیقه‌ی آدم‌ها به هر حال متفاوت است و به حال و روز آن زمان‌شان هم بستگی دارد.

 3. صد البته که سلیقه آدم ها متفاوت است و صد البته که حال و روز ، زمان ، مکان و حتی همراهان آدم در احساس لحظه ای انسان دخیل هستند . من فکر می کنم که ایده داستان جالب بود ولی امکان آن بود که فیلم هیجان انگیزتر و بهتر ساخته شود. صادقانه بگویم آدرنالین خونم اصلا بالا نرفت که هیچ بلکه کمی هم پایین آمد.

 4. شاید به سینما هم بستگی داشته باشد. نمی‌دانم اگر در تلویزیون هم دیده بودم باز هم خوش‌ام می‌آمد یا نه. سینمایی که ما رفتیم، IMAX بود که پرده‌ی بزرگی دارد و … .

 5. به نوید: یک جایی از فیلم نشان می‌داد که از ژنراتور استفاده می‌کند.

 6. Thanks a lot Dear ******* for mentioning my name with persons who accompanied you in watching the “I am Legend” , but unfortunately I was absent at that day

  [*****: changed by SoloGen]

 7. Heeeyyyyy, eshakal nadare. Hala comment e maro censor kon, esme maro khat bezan, ….
  Nobate ma ham mishe

  Aghebat Zolme to ro ye rooz talafi mikonam ….

 8. به سامان: دلیل حذف اسم خودم این بود که در این وبلاگ با اسم اصلی‌ام نمی‌نویسم و شما هم از آن اسم استفاده کرده بودید! (;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *