[نظرسنجی] گزینه صحیح را انتخاب کنید

[نظرسنجی] گزینه صحیح را انتخاب کنید

در ادامه‌ی نظرسنجی‌ی پیشین‌ام -که از شما خواسته بود تا عددی بین یک تا چهار را به صورت تصادفی انتخاب کنید- نظرسنجی‌ی دیگری برای‌تان ترتیب دیده‌ام. یکی از چهار گزینه‌ی زیر صحیح‌اند – گزینه‌ی صحیح را انتخاب کنید.

{democracy:3}

26 thoughts on “[نظرسنجی] گزینه صحیح را انتخاب کنید

 1. می شه بپرسم قرار هست بعدا توضیح بدین هدف این نظر سنجی چی بوده؟ چون به نظرم فقط یه گزینه درسته. یعنی یه هدف خیلی پیچیده ای در کاره؟

 2. اينم بايد تصادفي انتخاب بشه؟آخه من تو جريان نظر سنجي قبل نبوده ام.

 3. یا خیلی سخته یا خیلی آسون. ولی من جدی برای اون 2نفری که یک و دو رو انتخاب کردن نگرانم!

 4. از راه تشریحی جواب و بگم یا تستی .. ؟! با نکته انحرافی یا بی .. ؟! :)))

 5. یعنی می‌خواهی بفهمی بعد از چه چند گزینه غیر منطقی آدم‌ها حوصله‌شان سر می‌رود و روی یکی کلیک می‌کنند؟ یا داری ریاضی ملت را امتحان می‌کنی؟

 6. خب من “” دوست دارم و “*” را بیشتر از”-” .فکر کنم بتونم ادعا کنم که 3 درستتره البته 1 هم درست است .گزینه درست چند تا است.(البته تو دستگاه خواننده ((:

 7. 1-خب راستش من هم مثل رامین اولش فکرکردم که همه گزینه ها غلطه با این الگو که 1 کلا غلطه 2 و 3 با تفاوت یک واحد غلطند 4 هم تفاوت یک را متبادر میکرد اما جهت برعکس بود . اینجا را متوجه نشدم . خواستم تصادفا یکی را انتحاب کنم راستش تقریبا 3 بار گزینه ها رو مرور کردم تا متوجه خطای دیدم شدم .نکته جالبی بود .فکر میکنم این خطای دید یک ربط هایی به مقاله “سارا” در “آوای موج” داشت .
  2- از آنجا که صاحب وب لاگ قانون بستند که همه باید مشخصه بدهند و از آنجا که مباحث این وب لاگ رو دوست دارم، گردن نهادم.

 8. سولو جان می دانم این برخورد صحیحی با نظر سنجی نیست اما “ترتیب” را می بینند یا می دهند؟

 9. می دانی، یک لحظاتی می شود آدم از خودش ناامید می شود. من هی حساب کردم دیدم همه اش غلط است. بعد فکر کردم عجب. بعد دوباره نگاه کردم. دیدم همه اش غلط است. بعد فکر کردم لابد یک جور امتحان تصادفی است. گفتم آخری را بزنم ببینم چه می شود. زدم دیدم ای بابا همه که این را زدند. عجب. بعد یک نگاهی کردم دیدم د این آخری که درست است. یعنی حسابی از خودم ناامید شدم. بیکاری به آدم افسردگی می دهی؟ فردا می روم انصراف بدهم.

 10. چرا؟ چرا؟ چرا؟ چرا گزینه درست غلط به نظر می آد؟! بالایی که سر میرزا آوردی سر منم اومد! با این تفاوت که در نهایت غلط ترین گزینه رو انتخاب کردم و نه گزینه درست رو!

 11. سلام. سولوی عزیز این نظر سنجی ها، آزمایشی در جهت محک زدن هوشمندی جامعه خواننده ات هست؟ یا بصورت کلی تر تستی هدفمند برای رسیدن به نتایجی خاصه؟
  راستش منم خیلی علاقمند به مباحث هوشمندی هستم. خوشحال میشم اگر بتونی بیشتر توضیح بدی.

 12. من که فکر کنم سرکار گذاشتی ملت رو
  اما این رو هم بگم که توی گوگل ریدر این نظر سنجی جور دیگه ای دیده میشه و اعداد بهم ریخته اند و در اونجا گزینه ی دوم صحیح میشه.
  خیلی ها هم از گودر میان اینجا و بدون توجه به حالت درست اعداد 2 رو انتخاب میکنن

 13. من پیش‌تر جواب دادم، و متوجهِ پیچیدگی‌اش هم (اگر داشت) نشدم. اما «نظر»سنجی؟!

 14. من می خوام در ملا عام یه اعتراف کنم، با یک جور لجبازی لوس بی اینکه گزینه ها را بخوانم گزینه ی سه را علامت زدم. با اینکه دیدم همه چهار را علامت زده اند.
  و خب بدیهی است که با 10 ثانیه نگاه کردن به عددها آدم می فهمد که گزینه ی چهار درست است.( مگر اینکه یک جور نکته ی انحرافی غیر عادی توی گزینه ها باشد)
  حالا می خوام بگم وقت تصمیم گیری برای تحلیل این نظر سنجی یه سوال بپرس از اونهایی که بقیه ی گزینه ها جز چهار را علامت زده اند بپرس چرا این کار را کرده اند, چون کاملاً بعید است کسی فکر کرده باشد گزینه ای جز چهار درست باشد. پس آن چهارده نفری که تا حالا گزینه های دیگر را انتخاب کرده اند حتما دلایل جالبی دارند.

 15. این نظر سنجی برای چی بود بالا خره ؟ قرار است کسی از بین این چند نفر برای تست فضانوردی انتخاب شوند ؟

 16. البته من هم مثل بیش تر افراد گزینه ی آخر را انتخاب کردم. اما آن جوری که ما در علم رایانه می خوانیم, این امر بستگی زیادی به دو چیز دارد:
  1) منظور از درستی چیست؟
  2) تقدم عملگرها چگونه است؟

  معمولاً افراد تقدم عملگرها رابه صورت پیش فرض, همان تقدم عملگرهای ریاضی در نظر می گیرند (یعنی عملگرهای محاسباتی رو بر عملگرهای مقایسه ای مقدم می دونند)
  یا اینکه منظور از درستی رو درستی ریاضی جمله می دونند, مثلا همانطور که خودت می دونی ما تو برنامه نویسی درستی رو یکبار درستی لغوی, یکبار درستی نحوی و یکبار درستی معنایی می دونیم و در کل بعد از اینها دو تا درستی داریم, اینکه برنامه درست کار کنه و اینکه اون کاری رو که می خوان ازش انجام بده, که افراد عادی با این مفاهیم سروکار ندارن.
  و غیر از این دو نکته حتا میشه در مفهوم یک نماد هم تشکیک کرد (شاید -, +,*) در یک زبان خاص معانی دیگه ای داشته باشه.
  بنابراین اینکه مسئله در چه کانتکستی مطرح بشه خیلی مهمه. ما در عالم ریاضی سیر می کنیم؟ در یک منطق خاص؟ در زبان مثلا ML؟ یا در یک بستر دیگه؟
  صحبت کردن از درستی و نادرستی به این آسونی ها هم نیست.

 17. من فکر میکنم همه اینها در طراحی یک نظر نسجی منصفانه باید در نظر گرفته شود . یعنی بررسی عملکرد مغز در برابر حالت های دید ، تکیه به اعداد خاص مانند 3 -بعه نظر من اعداد دارای تعادل و حس اطمینان – فکر کردن به گزینش سایر افراد – انتخابات -…. و همه اینها .. باید منتظر اصل نظر سنجی بمانیم . 🙂
  اما من فکر میکنم بتوان با یک توضیح قبل از نظر سنجی به فرد مورد آزمون به مغز وی یاد آور شد که تمام این حالات را به حدا لقل برساند . نمیدونم چی اما یه چیز دوگانه شاید در عملکرد مغز وجود داشته باشه . یکی منطق محض . دیگری منطق + چیز های دیگر که یکی بر دیگری اولویت داره . اما مگه مغز یک چیز واحد نیست ؟ پس چطور دو طرز فکر داره ؟ من فکر میکنم این چیزی که سولوژن میخواد در بارش تحقیق کنه . اگه درست حدس زده باشم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *