مخاطب عام و خاص

مخاطب عام و خاص

اگر پرسیدند مخاطب عام دارد یا خاص تکلیف چیست؟
اگر بگویم خاص است، هر کس از ظن خود می‌شود یار من. و نه این‌که این‌گونه باشد. هر کس‌ای نیست. خاص، خاص است. یک نفر در این هفت میلیارد نفر. گیریم دو نفر. یا اصلا پنج نفر. اصلا قصدمان این نیست اما، ولی دیده‌ایم دیگر، تجربه کرده‌ایم، آدم‌ها وقت‌های بی‌ربط خود را در آینه می‌بینند و می‌گویند «ها!‌ این فلان فلان شده در ضدخاطرات به من چنین گفت و چنان؛ حالی‌اش می‌کنم». حالا خر بیار و باقالی بار کن. خیر خانم جان، این نوشته‌های بنده مخاطب خاص ندارد!
اگر بگویم مخاطب عام است که می‌گویند فلانی از زمین و زمان، خلق و ناخلق شاکی‌ست و عینک بدبینی زده و نوسالژی خفه‌اش کرده. این هم درست نیست آقا جان، حقیقت ندارد حضرت عباسی، اصلا دروغ است، بهتان است!
اصلا ما کلا مخاطب خاص و عام نداریم. خلاص!(*)

(*): مگر این‌که خلاف‌اش ثابت شود.

17 thoughts on “مخاطب عام و خاص

 1. D : خوش به حال‌تان
  ما آن‌جا خودمان داد می‌زنیم، انعکاس‌مان بلند‌تر داد می‌زند، می‌کنیمش قشقرق خوش‌ می‌گذرد

 2. چرا در جواب اقای بوگی که گقتند دنبال بو هم میگردند آن خواص ها – منظورشان من بود – گفتید والله ؟
  برای تنویر آقای بوگی وسایر دوستان :
  لئوناردو داوینچی

 3. به rooja_59: چي؟ خوب والله بهترين جواب بود فكر كنم 🙂 اون نظر مخاطب خاص داشت اما فكر نمي كنم مخاطب خاص از خاننده هاي اين وبلاگ باشه 🙂

 4. به آقای بوگی : واضح بود که منظور شما از ” آن مخاطب خاص ” ها من بودم . – محض تنویر : من بو شنیده بودم – آقای بوگی گفتند ” دنبال ” بو ” هم میگردند آن خاص ها ”
  سوال اینجاست چرا من رو مخاطب قرار دادید ! ؟

 5. به rooja_59: 🙂 الان كه پستهاي قبل تر و كامنت ها رو حوندم متوجه منظورتون شدم 🙂 اما اين كامنت من اصلن ربطي به اون بويي كه شما شنيده بوديد نداشت 🙂 مربوط به يكي از پستهاي وبلاگ خودم بود كه جناب سولوژن هم در پاسخ هاي اون شركت كرده بود و بعضي ها در اونج بوهايي شنيده بودند 🙂

 6. اها . ok
  درست شد الان .
  ممنون به هر حال . ای کاش همونجا پاسخ میذاشتین مردم به گمراهی نمیرفتن

 7. نه الان زوده صلوات بفرستین.
  من یه سئوال از شما دارم جناب سولوژن :
  فضولی محسوب میشه اما : شما هر بار من کامنت میذاشتم راجع به این مسئله بعد این همه مدت جناب بوگی رو خبر میکردید احتمالا دیگه ؟
  ممنون به هر حال اگه این کار رو میکردین

 8. به روجا: شما چند بار راجع به این مساله کامنت گذاشتید؟ یا منظورتان ای‌میل‌های‌تان است؟
  به هر حال من در این مورد فقط یک بار برای جناب بوگی نامه فرستادم و آن هم درست هم‌زمان با وقتی که کامنت‌تان را تایید کردم (۱۰ نوامبر). در آن نامه از ایشان خواستم که نگاه‌ای به کامنت‌ها بیاندازند و ایشان هم لطف کردند و پاسخ دادند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *